Kaj imate v hladilniku?

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

28. mar 2008 11:26

*Etka je napisal/a:

Meni je pa pri tej temi nakaj padlo v uč[ocala] in se sprašujem ali sem jaz čudna...

Precej vas našteva razne konzerve (tuna, ribe, fižol, doručak...) in paštete. Jaz teh stvari nikoli v življenju nisem dala v hladilnik, razen če jih odprem.

A mi lahko kdo pojasni zakaj je to potrebno imet v hladilniku[a?]

[rozica]
Sem se že sama spraševala zakaj imam te stvari v hladilniku. Verjetno je vključujočih par dejavnikov. Stvar navade (tako je bilo doma, pa sedaj še sama prakticiram), hladilnik zgleda bolj poln, v omarah je že ostalih stvari toliko, da bi konzerve delale še večji nered, tako pa imajo svoj prostor v hladilniku. LP Pecenka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. mar 2008 11:55

Majamarko, jaz sem najprej mislila, da je tisto por Atina

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

28. mar 2008 12:12

Atina je napisal/a:
Majamarko, jaz sem najprej mislila, da je tisto por Atina
le tega pa žal ni

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

28. mar 2008 13:45

hladilnik obvezni del; jajca mleko kisla smetana alpska smetana manjša skuta navaden jogurt kocke za juho gorčica sojina omaka kapre inčuni pasta parmezan margarina poli sir lističi za toaste korenje kaka paprika kak paradižnik kaka bučka manjša glava zelja ostalo pa samo glede na načrt kuhe skrinja nam služi predvsem za rezervo; vedno dve tri žemlje ali nekaj kosov kruha piščančji file paket mešanega mletega mesa zelenjava večinoma jušna sladoled dostikrat skuham dvojno kake cmoke ali kaj podobnega, takrat dam porcijsko v skrinjo in pride v kaki naglici prav. pozabila sem, ponavadi imam v skrnji še kako piškotno, ali za pito ali pa listnato testo. to je to! Papagaja pa nismo še imeli :))) Sporočilo je spremenil(a) Vanili dne 28. mar 2008 13:50:12

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

28. mar 2008 13:53

Ne vem kako je pri vas, samo pri nas so ribje konzerve v hladilniku preprosto zato, ker so nam okusnejše hladne. Mož recimo, toplih rib z zelenjavo, ki jih ima drugače zelo rad sploh poizkusil ne bi. Ista zgodba je s hčero in turistično pašteto in argeto junior. Pri nas so v hladilniku vedno (po policah od zgoraj navzdol): Kisle kumarice, kečap, posodica svinjske masti in posodica suhih ocvirkov, ene trije kozarčki različnih (odprti) marmelad, 2-3 vrste gorčice, hren v kozarčku, 2 vrsti pesta, včasih pesa Jogurti, kisla smetana, topljen sir v lističih in trikotnikih, kos parmezana za ribanje, maslo, če imam namen pečt tudi margarina. Paštete, ribje konzerve, sir, zelo redko kakšna salama, kos pancete, sirni namaz, majoneza, paradižnik v tubi trenutno še ena cela šunka v vakuumu, Od zelenjave in sadja - po trenutnem navdihu, in cenah vedno pa korenje, zelje V vratih jajca, mali kozarčki z inčuni, kaprami, zelenim poprom, ostrigova in sojina omaka, kvas, zelenjavne jušne kocke, mleko (odprto), vino, voda V zamrzovalniku pa domača govedina za juho, piščančje in mleto meso, morski sadeži za omako ali rižoto, kaka domača zelenjava, kak kos potice ali peciva, sarme, paprikaš, občasno kaki ribji fileji. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. mar 2008 15:00

proxima,

če bo kaj s farmaceutiko, piši me zraven, prispeval bom pestro izbiro kultur ( glivic ali kaj so že ).

Tudi jaz imam ribje konzerve v hladilniku, ker so mrzle veliko bolj okusne.

ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. mar 2008 15:19

@ezoj: deal! Kot je dejal Hannibal the Cannibal, preden je odprl glavo Paulu Krendlerju: "The most important thing in life is to keep an open mind..." lp, proxima

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

28. mar 2008 15:24

Veliko takih hladilnikov, v katerih je nastajalo novo življenje, sem videla za časa bivanja v študentskem domu. Pozabljeni sir, odprta pašteta, plesniv kruh, skisano mleko in prastara jajca niso nikogar motili, dokler je bilo v hladilniku vsaj kako pivo saš Sporočilo je spremenil(a) spagon dne 28. mar 2008 15:24:29

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. mar 2008 15:57

Hihi, moram namigniti kaksnemu sefu Gorenja, naj lansirajo brand hladilnikov Genesis...:))))))))))))))) lp, proxima

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

28. mar 2008 16:07

majamarko, verjetno vaša papiga razmišlja o naraščaju. lp, pinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti